Avrupa En İyi Dijital İnovasyon Ödülü Liv Hospital'in
01.03.2024

Hastaları, hastaneleri ve doktorları küresel olarak birbirine bağlayan 360 derecelik bir çevrimiçi platform olan Healthverse PanoramicWEB ile Liv Hospital, Roterdam’da gerçekleşen Avrupa Dijital Sağlık Üstün Başarı Forumu’nda “2024 Yılının En İyi Avrupa Dijital Sağlık İnovasyonu” ödülünü aldı.

Hastaneye gelmeden önce güven duygusunun hastalara ulaşmasını sağlayan Healthverse PanoramicWEB, hastane-hasta-doktor süreçlerindeki deneyimin çok daha iyi geçmesine de imkan tanıyor. Hastaların tesisleri sanal olarak gezebildiği, konsültasyon alabildiği ve çok dilli bilgilere erişebildiği sistem kısa sürede daha fazla hasta ile iletişime geçilmesini sağlıyor. Platform, gerçek zamanlı tele-satış takip sistemiyle etkileşimde bulundukları kişinin odağını hızlı bir şekilde algılayarak, ilgi alanlarına göre süreci yönlendirebiliyorlar.

Healthverse PanoramicWEB Teknolojisi Hastaneyi Bir Tıkla Ayağınıza Getiriyor

Türkiye’nin önemli girişim projelerinden Healthverse PanoramicWEB platformu sayesinde hastalar, dünyanın herhangi bir yerinden hasta danışmanı rehberliğinde hastaneyi 360 derece gezebiliyor, doktoruyla görüşerek yapılacak tedavi ile ilgili bilgi sahibi olabiliyor. Hasta danışmanları, doktorlar ve hastaları dijital bir ortamda çevrim içi olarak bir araya getiren Healthverse PanoramicWEB’de sağlık çalışanları, hastanede olmasalar dahi yazılım sayesinde hastanenin içine dijital olarak klonlanarak, görevlerini yerine getirebiliyor.

Healthverse PanoramicWEB nasıl çalışıyor?

Ziyaretçiler, Healthverse PanoramicWEB sayesinde diledikleri yerden VR gözlük, cep telefonu ya da bilgisayar aracılığıyla 360 derece kameralarla boyutsal hale getirilmiş mekânı gezebiliyor, yüz yüze görüşme imkânının da bulunduğu sanal gerçekliği bir yönetici eşliğinde veya tek başına deneyimleyebiliyor. Admin eşliğinde ziyaretlerini yapan kişiler sorularını anlık olarak sorabilirken, tek başlarına yaptıkları gezilerde tüm teknolojik detayların yer aldığı Healthverse PanoramicWEB’in içine yerleştirilen bilgi ve videolara eşzamanlı olarak ulaşabiliyor. Bu sistemle düzenlenecek seminer, konferans, fuar gibi organizasyonlarla birçok katılımcının ve şirketin masrafları azalıyor, herkes için bütçe tasarrufu sağlanıyor.