İK Süreçleri

İŞE ALIM VE KARİYER YÖNETİMİ

Türkiye’de 13 ilde, yurt dışında Bakü ve Budapeşte’de faaliyet gösteren hastaneleri ile toplam 30 şubesi olan MLPCARE, sektörüne yön veren en büyük sağlık kurumlarından biridir.

MLP Care insan kaynakları ekibi olarak, şirketin stratejik hedefleri, kültürü ve değerleri doğrultusunda uygun profil ve yetkinlikteki adayların organizasyona kazandırılması, tutundurulması, gelişimi, iş hedeflerine yönelik motivasyon ve ödüllendirme araçlarıyla desteklenmesi, bağlılıklarının artırılması çalışanların ve adayların tatmin edici bir deneyim yaşamalarını sağlayarak en çok tercih edilen işverenlerden biri olma hedefi ile çalışıyoruz.

Bu yolculuğumuzda yeni arkadaşlarımızın aramıza katılmalarından; kendi kariyer hikayelerini yaratmalarına tanık olmaktan ve desteklemekten dan mutluluk duyuyoruz

BAŞVURUNUZU NASIL DEĞERLENDİRİYORUZ?

Adaylarımız başvurularını MLP Care kariyer web sitesi, Kariyer.net veya MLP Care Linkedin hesabı üzerinden gerçekleştirebilirler. Pozisyon için uygun niteliklere sahip adaylarla görüşmeler planlanır. Mülakatlarımızda pozisyon bazlı envanter, genel yetenek sınavı ve yetkinlik bazlı mülakat uygulamalarına yer verilir.

Adaylar, ilk olarak insan kaynakları işe alım ekibi ve ilgili birim yöneticisi ile görüşür. Başarılı olan adaylar ise tepe yöneticisi ile görüştürülür. Sürecin sonunda olumlu adaylara teklif iletilirken, süreci olumsuz olan adaylara ise e-posta ile bilgilendirme yapılır.

MLPCARE’ DE KARİYER

Büyüyerek her geçen gün daha fazla insana yüksek standartlarda sağlık hizmeti sunma amacımız doğrultusunda; istihdam politikamızda işe alım ve yerleştirme süreçlerinde öncelikli olarak iç kaynaklarımızı kullanıyoruz. Kurum içi ilanlar yayınlayarak tüm çalışanlarımızı kariyer fırsatlarından haberdar ediyoruz.

FIRSAT EŞİTLİĞİ

Tüm çalışanlarımıza fırsat eşitliği sunmaya önem verir, iş gücümüzdeki farklılıkları; işimiz, çalışanlarımız, ekosistemimiz için bir zenginlik olarak görür ve destekleriz.

Çalışanlarımıza eşit fırsatlar sunduğumuz adil işveren kimliğimizin yanında, farklı dil, din ve etnik kökene sahip çalışanlarımızla birlikte sağlık sektöründe hizmet veriyoruz. MLP Care’de çalışan haklarının korunması, eşit bir çalışma ortamı, cinsiyet ve fırsat eşitliğinin sağlanmasının sürdürülebilirlik yolunda önemine inanıyoruz.

EĞİTİM

MLP Care Gelişim Akademisi çatısı altında çalışanlarımızın bilgi donanımlarını ve yetkinliklerini geliştiriyoruz.

Çalışanlarımızın gelişimini destekleyecek faaliyetleri, kurum, departman ve çalışan ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak planlıyor, gelişim altyapısını sürdürülebilir şekilde hayata geçirmeye odaklanıyoruz. Mesleki bilgi, kişisel ve yönetsel yetkinliklerinin geliştirilmesi için sınıf eğitimleri, e-eğitim, video, doküman, video konferans gibi farklı yöntemlerle sürekli öğrenme yolunda çalışanlarımızın hep yanında yer alıyoruz.

İŞVEREN MARKASI

İşveren marka çalışmalarımızla sektördeki liderliğimizin de bir gereği olarak insan kaynağı uygulamalarına yön verme misyonunu üstleniyoruz. Kurumsal değerlerimiz çerçevesinde, uygulamalarımızı çalışanlarımızın beklenti ve ihtiyaçlarına göre şekillendiriyoruz. Böylece hem onların hayatına değer katıyor hem de sağlık sektöründe örnek teşkil edecek çalışmalara imza atıyoruz.

Her çalışanın markamızın bir temsilcisi olduğunu biliyor, çalışanlarımızın ve ailelerinin hayatlarına kattığımız değerle işveren markamızı güçlendiriyoruz. Çalışanlarımızın ailelerine de sağlık ihtiyaçlarına yönelik imkanlar sunarak çalışan bağlılığını artırıyoruz.